BIP - Biuletyn Informacji Publicznej
bip bip
bip bip
bip bip
  Instrukcja Szukaj    
Interpelacje
Ilość odsłon: 58658

Data: 28 stycznia 2004 r.
Numer sesji rady: XIX
Radny p. Marek Rosa skierował zapytanie do dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych, zaś autorem tegoż zapytania był radny Rady Gminy w Złotnikach Kujawskich p. Zbigniew Tylkowski. Sprawa dotyczyła drogi nr 557 (1539 według nowej numeracji) biegnącej od Nowej Wsi Wielkiej poprzez Krążkowo do Pęchowa, gdzie łączy się z drogą wojewódzką nr 246. Za Krążkowem znajduje się granica powiatu inowrocławskiego z powiatem bydgoskim. Na odcinku wspomnianej drogi (od strony Bydgoszczy) systematycznie jeździ polewaczka z solanką, a nawet pług śnieżny. Na odcinku drogi od granic powiatu do Pęchowa (około 2 km.) nie podejmowano dotąd żadnych czynności związanych z jej zimowym utrzymaniem. Wspomniany fragment dróg (część drogi wojewódzkiej nr 246 i droga powiatowa nr 1539) jest bardzo ruchliwy (jeżdżą tamtędy „Busy” relacji Inowrocław-Bydgoszcz). Trzeba spowodować szybkie udrożnienie tej drogi i zażegnać ewentualne zagrożenie (wysłać polewaczkę z solanką).

Radna p. Franciszka Łopatyńska zwróciła uwagę na fakt, że mimo iż Wielkopolski Bank Kredytowy obsługuje Powiat Inowrocławski, stosowne opłaty interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego pobiera umieszczona tam ajencja Banku PKO BP, a brakuje natomiast kasy „naszego” banku. Prosiła o wyjaśnienie sprawy i podjęcie stosownych działań w celu przeprowadzenia korzystnych zmian dla mieszkańców powiatu i jednocześnie interesantów załatwiających sprawy we wspomnianym wyżej Wydziale Starostwa. Poinformowała Radę Powiatu, że na terenie Wydziału Komunikacji i Dróg nie ma żadnej informacji o tym, że stosowne opłaty (bez obowiązującej prowizji) można uiszczać w Banku WBK.

Radny p. Lech Skarbiński wskazał, aby Zarząd Dróg Powiatowych w sezonie wiosenno-letnim pilnie odnowił pasy drogowe na skrzyżowaniu ulic Górniczej i Szymborskiej i przyjściach dla pieszych. Radny podkreślił, że we wspomnianym miejscu wyraźnie odczuwa się nasilenie ruchu drogowego. Zaniechanie działań może doprowadzić do zwiększonego niebezpieczeństwa dla pieszych, głównie dzieci.

Radny p. Andrzej Kozłowski wskazał – jego zdaniem na niejasną wypowiedź p. Starosty Leonarda Maciejewskiego na XVII sesji Rady Powiatu, a dotyczącą problematyki oświatowej na obszarze Gminy Kruszwica. Radny uznał wspomnianą wypowiedź pod swoim adresem za sprzyjającą do prowadzenia wewnętrznych rozgrywek na terenie Kruszwicy przez miejscowych działaczy PSL, które jest koalicjantem w obecnej Radzie Powiatu. Radny powołał się na zapis umieszczony w protokole posiedzenia Zarządu Powiatu 24.10.2001 roku, w którym stwierdza się, iż ówczesny Zarząd Powiatu był za utrzymaniem Zespołu Szkół Rolniczych w Kobylnikach. Radny zaznaczył, że nigdy nie wypowiadał się za likwidacją wspomnianej placówki oświatowej, jak również i kruszwickiego ogólniaka. Działania kruszwickich działaczy PSL w tej sprawie radny określił jako mijające się z prawdą i nieprzyzwoite.

Załączniki:

i.01.xix.pdf  -> pobierz
Treść interpelacji zgłoszonych na sesji Rady Powiatu w Inowrocławiu w dniu 28 stycznia 2004 roku
  Rozmiar: 71KB
  Data dodania: wtorek, 23 sierpnia 2005, godz. 09:40
  Typ MIME: application/pdf
 
odp.radnyskarbinski.xix.pdf  -> pobierz
Odpowiedź na interpelację radnego Lecha Skarbińskiego
  Rozmiar: 24KB
  Data dodania: wtorek, 23 sierpnia 2005, godz. 09:41
  Typ MIME: application/pdf
 
odp.radnyrosa.xix.pdf  -> pobierz
Odpowiedź na interpelację radnego Marka Rosy
  Rozmiar: 68KB
  Data dodania: wtorek, 23 sierpnia 2005, godz. 09:42
  Typ MIME: application/pdf
 
odp.radnykozlowski.xix.pdf  -> pobierz
Odpowiedź na interpelację radnego Andrzeja Kozłowskiego
  Rozmiar: 29KB
  Data dodania: wtorek, 23 sierpnia 2005, godz. 09:43
  Typ MIME: application/pdf
 
odp.radnalopatynska.xix.pdf  -> pobierz
Odpowiedź na interpelację radnej Franciszki Łopatyńskiej
  Rozmiar: 47KB
  Data dodania: wtorek, 23 sierpnia 2005, godz. 09:43
  Typ MIME: application/pdf