BIP - Biuletyn Informacji Publicznej
bip bip
bip bip
bip bip
  Instrukcja Szukaj    
Interpelacje
Ilość odsłon: 58592

Data: 26 lutego 2003 r.
Numer sesji rady: VII
1. Radna Franciszka Łopatyńska
- stwierdziła, że trzeba doprowadzić do stworzenia mogilnika - miejsca składowania substancji niebezpiecznych, poakcyjnych. Straż Pożarna ma z tą sprawą poważne problemy ( i nie tylko ze substancjami poakcyjnymi ). Transportowanie tychże substancji może spowodować ich wypadnięcie ze składu, zaś Straż Pożarna ma problemy z ich należytym składowaniem.
- na Osiedlu Piastowskim i Rąbińskim należy rozwiązać sprawę parkujących przed domami samochodów osobowych ( głównie
popołudniu i w nocy), które utrudniają ewentualny dojazd do poszczególnych bloków mieszkalnych na wypadek np. pożaru czy wypadku. Uznała przycinkę drzew za zjawisko korzystne dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców w przypadku np. potrzeby rozwinięcia drabin strażackich, celem dotarcia do miejsca szczególnych zagrożeń.
- radna zwróciła uwagę na niechlujne wykonawstwo prac remontowych na drogach, podczas których drogowcy zalewają asfaltem kratki ściekowe i studzienki hydrantowe. Podała konkretny przykład, z którym spotkała się przy ul. Krzywoustego (na wysokości Domu Dziecka ).

Odpowiedzi na interpelacje - do pobrania plik 44.2003.pdf

2. Radny Lech Skarbiński - przypomniał, że kilka lat wstecz przy Szpitalu Powiatowym kwotą około 1 mln. zł. i dodatkowo jeszcze dotacjami, została pobudowana spalarnia odpadów medycznych. Po krótkim czasie została ona zamknięta. Radny zapytał, dlaczego ją zamknięto?, dlaczego odpady spala się gdzieindziej?, dlaczego odpłatnie?, dlaczego spalarnia nie zarabia dziś na rzecz Szpitala Powiatowego?

Odpowiedź na interpelację - do pobrania plik 39.2003.pdf

3. Radny Andrzej Orczykowski - prosił o określenie terminu i możliwości korzystania z protokołów posiedzeń Zarządu Powiatu. Podkreślił, że w przeciwieństwie do protokołów sesji Rady Powiatu, brak jest stosownych ustaleń dotyczących możliwości korzystania z
protokołów Zarządu Powiatu.

Odpowiedź - do pobrania plik 40.2003.pdf

Załączniki:

39.2003.pdf  -> pobierz
  Rozmiar: 216KB
  Data dodania: czwartek, 11 września 2003, godz. 13:18
  Typ MIME: application/pdf
 
40.2003.pdf  -> pobierz
  Rozmiar: 85KB
  Data dodania: czwartek, 11 września 2003, godz. 13:19
  Typ MIME: application/pdf
 
44.2003.pdf  -> pobierz
  Rozmiar: 502KB
  Data dodania: czwartek, 11 września 2003, godz. 13:53
  Typ MIME: application/pdf